Slavoj Kynšperk vs Tatran Tři Sekery

Datum a čas konání: 20.4.2024 10:30

SLAVOJ KYNŠPERK VÍTĚZEM 1.A TŘÍDY

26. kolo OLYMPIE HROZNĚTÍN – SLAVOJ KYNŠPERK A 1-3 (1:1)

Poslední utkání letošního ročníku nás čekalo v Hroznětíně s tamní Olympií. Bez pětice hráčů (Panajotov, Packert, Pečinka, Kardoš, Vágner), kteří pravidelně nastupovali za naše mužstvo, ale s odhodláním ukončit sezonu výhrou a tím pádem jako vítěz soutěže. To se nám také povedlo. Po většinu utkání jsme měli herní převahu a nakonec zvítězili 3-1. Za domácí otevřel skóre Petr Svěcený, naše dvě branky vstřelil Jiří Bezděkovský a jednu vlastní branku si připsal Jan Michlík.

Fotografie

Již ve 2. minutě se dostal ke střele František Kouba, ale mířil vysoko nad branku. Ve 4. minutě dostal žlutou kartu Miroslav Bobčík, za faul na Jana Ereta. Následný přímý kop zahrával Milan Pokrupa, ze kterého hlavičkoval nad branku Jana Nosila Jan Michlík. V 6. minutě, po rohu domácích hlavičkoval Jan Eret a Jan Nosil jeho pokus vyrazil na další roh. V 11. minutě dostal žlutou kartu Petr Svěcený, za faul na Miroslava Bobčíka. Ve 12. minutě zabránil jeden z obránců Jiřímu Bezděkovskému v dorážce, po předchozím centru Františka Kouby. Poté zpracoval míč hlavou Jakub Marek pro Martina Lhotu, ten ale pálil vysoko nad branku Martina Tamáše. V 16. minutě poslal míč za obranu Stanislav Marek na nabíhajícího Jiřího Bezděkovského. Ten si poradil s Milanem Pokrupou a vystřelil. Míč se zastavil na břevně! V 18. minutě fauloval před pokutovým územím Pavel Lisý. Přímý kop zahrával Jiří Kasl, ale jeho pokus se mezi tyče nevešel. Ve 23. minutě našel Stanislav Marek Martina Lhotu, jehož slabou střelu gólman chytil. Ve 26. minutě založili domácí nenápadný útok. Jan Eter nejdříve nahrál Danielu Ondráčkovi, který prodloužil na Davida Novotného. Ten vůbec míč netrefil, ale doputoval až k volnému Petru Svěcenému, který prostřelil Jana Nosila a otevřel skóre 1-0. Ve 30. minutě hlavičkoval Jan Michlík po přímém kopu těsně nad naší branku. Ve 37. minutě vyslal jedovku na Martina Tamáše Libor Nováček. Gólman míč vyrazil k Martinu Lhotovi, který byl s Václavem Tothem před odkrytou brankou, ale branku hlavou netrefil. Ve 39. minutě měli dva rohy domácí a poté se dostal k míči Jiří Bezděkovský, ale po jeho příhře nedokázal Martin Lhota zakončit. Ve 43. minutě předvedl krásnou individuální akci Jiří Bezděkovský. Z poloviny hřiště s míčem na noze utekl jednomu hráči, aby pak před vápnem obešel druhého a z vedlkého úhlu prostřelil domácího gólmana 1-1. Hned v další minutě hlavičkoval po rohu Jiří Bezděkovský, ale branku minul jen o pověstný vlásek.
Do druhého poločasu nastoupil místo Petra Svěceného Martin Benda. V 51. minutě Libor Nováček prodloužil přihrávku hlavou na Martina Lhotu, kterému finální střela nesedla, tak jak potřeboval. V dalších minutách nebylo k vidění nic, co by stálo za zmínku. Obě mužstva pozorně bránila a nepouštěla soupeře ke střelbě. Až přišla situace ze 63. minuty. Michael Carda zatáhl míč po straně a i když byl tísněn jedním z obránců, tak dokázal odcentrovat míč do vápna. K němu měl nejblíže domácí Jan Michlík, který chtěl míč odkopnout, ten mu, ale zklouznul po noze a poslal míč pod břevno za záda bezmocného Martina Tamáše 1-2. I další akce ze 69. minuty skončila brankou v sítí domácího gólmana. Libor Nováček přenesl hru centrem za obranu na nabíhajícího Jiřího Bezděkovského, který poslal míč po zemi okolo gólmana 1-3. Hned v další minutě měl velkou šanci Libor Nováček, ale jeho střelu Martin Tamáš vyrazil. Poté se dostal míč k Martinu Lhotovi, který jej vrátil Liboru Nováčkovi, ten si , ale míč nakonec ukopl. V 71. minutě střídal Jan Lhota svého bratra Martina. V 72. minutě dostal žlutou kartu Libor Nováček za faul na protihráče. V 78. minutě byl střídán domácí Lukáš Ondráček, toho nahradil Daniel Kalán. V 83. minutě pěkně zamotal obranu domácích Jiří Bezděkovský několika kličkami a pak nahrál volnému Stanislavu Markovi, jehož střela skončila vysoko nad brankou. V 85. minutě ještě vystřelil Jiří Bezděkovský k tyči a gólman Martin Tamáš měl sposty práce, aby míč chytil. Poté bylo utkání ukončeno.
Slavoj Kynšperk tak završil výborné jaro (10-1-1, 36:14) výhrou a celkově prvním místem v 1.A třídě a po 50 letech postupejeme do Krajského Přeboru !!!

Branky: Svěcený Petr – Bezděkovský Jiří 2, vlastní; Rozhodčí: Hanilec Přemysl, Hlavatý Josef,Štrincl Petr; Delegát: Novotný Josef; Diváků: 50

Sestava Hroznětín: M.Tamáš – M.Pokrupa, D.Ondráček, J.Michlík, J.Provazník, D.Zburník, D.Novotný, J.Klas, L.Ondráček (78´D.Kalán), J.Eret, P.Svěcený (46´M.Benda)

Sestava Kynšperk: J.Nosil – V.Toth, M.Bobčík, M.Carda, P.Lisý, J.Marek, F.Kouba, S.Marek, J.Bezděkovský, M.Lhota (71´J.Lhota), L.Nováček