Sokol Chyše vs Slavoj Kynšperk

Datum a čas konání: 27.4.2024 10:30

HOTOVO, UDĚLÁNO, POSTUPUJEME

24. kolo BANÍK VINTÍŘOV – SLAVOJ KYNŠPERK A 1-1 (0:0),4-5 na penalty

Nervydrásající utkání jsme dnes odehráli na menším hřišti ve Vintířově. Domácí s vidinou případné výhry, která by jim zajistila boj o postup do Krajského přeboru a my, kterým stačili dva body k postupu. O náboj tedy nebyla nouze. Domácí mužstvo hrozilo především ze standartních situací, poslední půlhodinu pouze nakopávali míč. My jsme se snažili o kombinační nátlakovou hru. I když si obě mužstva vypracovala několik brankových příležitostí, nakonec padli pouze dvě branky. O zisku bodu navíc rozhodli až penalty. Domácím byl vyloučen v 88. minutě Petr Krejčí. Za domácí se trefil Jakub Zelenka a o vyrovnávací branku se postaral Jakub Marek.

Fotografie
2. část

Hned ve 2. minutě zaútočilo domácí mužstvo. Petr Krejčí poslal míč do vápna, míč se nečekaně odrazil na volného Michala Svůru, který ho naštěstí poslal nad naší branku. Vzápětí zastavil útočné snažení Miroslava Vágnera hlavní rozhodčí pro ofsajdové postavení. V 10. minutě prověřil Jiřího Střímelského slabší střelou Jiří Bezděkovský. Ve 14. minutě získal míč po našem autu Jarmil Štipský, nahrál na Ivana Valacha, ten pálil nad branku Jana Nosila. V 16. minutě potáhl míč po straně Daniel Packert, postrčil ho na Františka Koubu, jehož střelu dokázal Jindřich Svůra zablokovat. Míč se dostal na kopačky Stanislava Marka, ale nezakončil přesně. V další minutě putoval míč po ose Daniel Packert, Radek Panajotov až k střílejícímu Stanislavu Markovi, ale pálil nad domácí branku. Ve 22. minutě měl míč Daniel Packert, kličkou se uvolnil a přes teč obránce se dostal až k Radku Panajotovi jehož střelu opět Jindřich Svůra zablokoval. Ve 23. minutě byl střídán domácí hráč Petr Binias, místo něj přišel na hřiště Jakub Zelenka. Ve 27. minutě zakončil postupný útok střelou těsně nad branku Vintířova Miroslav Vágner.Ve 29. minutě přenesl přesným pasem hru za obranu Libor Nováček na nabíhajícího Daniela Packerta. Následná střela skončila v náručí gólmana Střímelského. Vzápětí střílel ze strany Jiří Bezděkovský, ale branku také netrefil. Ve 34. minutě vyslal slabou střelu na Jana Nosila Ivan Valach. Ve 38. minutě jsme viděli rychlý útok našeho mužstva. Stanislav Marek přihrál do běhu Václavu Tothovi, který prodloužil na Radka Panajotova. Ten míč nacentroval do brankoviště, kde byl daniel Packert, který hlavou poslal míč do tyče. Ve 43. minutě prošel přes dva obránce Daniel Packert, vystřelil, ale gólman jeho pokus vyrazil na rohový kop. Po něm střílel František Kouba, jenže Jiří Střímelský opět vyrazil na roh, ze kterého jsme nic nevytěžili.
Hned v ůvodní minutě druhé půle se dostal Daniel Packert přes ležícího Jindřicha Svůru, míč poslal podél brankoviště na Miroslava Vágnera, ale před ním jeden z obránců míč zakopl na rohový kop. V 50. minutě střílel Stanislav Marek, ale střelou ze záklonu nemohl domácího gólmana ohrozit. K další možnosti se dostával v 54. minutě Daniel Packert, ale na míč nedosáhl. V 60. minutě nejdříve fauloval Jiřího Bezděkovského Miroslav Jonáš. Přímý kop Vlastimila Pečinky gólman pouze kontroloval, když míč letěl nad branku. Ještě v téže minutě se dostalo domácí mužstvo do vedení. Při rozehrávce si ukoplmíč Vlastimil Pečinka a Jabub Zelenka toho využil. Po postrčení míče do lepší střelecké pozice se nemýlil a pěknou střelou nedal Janu Nosilovi šanci 1-0. Naše mužstvo inkasovaná branka polila živou vodou a zbytek utkání jsme prakticky odehráli v neustálem tlaku. Hned v 62. minutě nejdříve střílel Jiří Bezděkovský, jehož pokus byl sražen na rohový kop. Po něm se dostal k hlavičce Vlastimil Pečinka míč orazítkoval břevno Střímelského branky. V 66. minutě poslal míč do vápna ze strany Jiří Bezděkovský. Bránící hráč jej nedokázal odkopnout a ten se dostal na vzdálenější tyč kde byl Libor Nováček, ale ve vyložené šanci branku netrefil. V 69. minutě se akce opakovala, ale tentokráte Libor Nováček střílel po zemi a míč minul branku o malý kousek. Z následného protiútoku poslal míč Michal Klemera za naší obranu na Jakuba Zelenku, ten střílel pouze do připraveného Jana Nosila. V 70. minutě dostal žlutou kartu domácí hráč Jindřich Svůra, když fauloval ze zadu Daniela Packerta. Za další dvě minuty střílel nebezpečně Stanislav marek, obrana byla pozorná a míč odkopla na rohový kop. V 73. minutě střílel z otočky domácí Miroslav Jonáš, ale Jan Nosil byl připraven. Vedle branky hlavičkoval o minutu později Jiří Bezděkovský. V 75. minutě se rozhodl trenér Jan kardoš vystřídat dvojici hráčů. Ze hřiště odešel Radek Panajotov a Jiří Bezděkovský. Místo nich přišli Miroslav Bobčík s Jakubem Markem. V 79. minutě zastavil dobrým obraným zákrokem Václav Toth útočné snažení Miroslava Jonáše. V 80. minutě odešel ze hřiště Jan Kardoš mladší, místo něj přišel Martin Lhota. Přeskupili jsme řady na tři obránce a vrhli jsme vše do útoku. To se nám vyplatilo hned po několika minutách. V 83. minutě jsme měli míč na kopačkách. ten se dostal k Jakubovi Markovi, který za hranicí vápna napřáhl a prudkou střelou překonal hradbu těl, včetně bezmocného gólmana domácích 1-1. O pár vteřin později, se nepovedla rozehrávka Václavu Tothovi, ten namazal volnému Ivanu Valachovi, který naštěstí ve vyložené šanci pálil nad branku. V 85. minutě se neujali ani střeli Martina Lhoty a Stanislava Marka. V 86. minutě odešel ze hřiště domácí hráč Ivan Valach, místo něj přišel Lukáš Nimrichter. V 87. minutě dostal žlutou kartu Stanislav Marek, za faul na Petra Krejčího. Ten v další minutě dostal nejdříve žlutou kartu za faul na Františka Koubu a poté za peprný komentář na rozhodčího vyfasoval červenou kartu. Do konce utkání se již nic nestalo. Následovali pokutové kopy.

Už je to uděláno, už je to hotovo…kynšperští fotbalisté postupují do Krajského Přeboru po dlouhých 50 letech !!! Naposledy se postoupilo do KP v sezoně 1964-65 a sestoupilo po dvou sezonách…

František Kouba -střílel na levou stranu a proměnil 4-5

Branky: Zelenka Jakub – Marek Jakub; Rozhodčí: Bušek Josef, Tichota Martin, Mrázek Lukáš; Delegát: Tomášek Miroslav; ČK: Krejčí Petr. – 0; Diváků: 100

Sestava Vintířov: J.Střímelský – M.Klemera, J.Macák, J.Svůra, J.Štipský, P.Binias (23´J.Zelenka), M.Kavur, P.Krejčí, M.Svůra, I.Valach (23´L.Nimrichter), M.Jonáš

Sestava Kynšperk: J.Nosil – V.Pečinka, V.Toth, J.Kardoš (80´M.Lhota), L.Nováček, S.Marek, F.Kouba, J.Bezděkovský (75´J.Marek), M.Vágner, D.Packert, R.Panajotov (75´M.Bobčík)