Příští zápas

Sokol Chyše vs Slavoj Kynšperk

Datum a čas konání: 27.4.2024 10:30

VÍTĚZNÉ TAŽENÍ STARŠÍ PŘÍPRAVKY

Sobotní dopoledne bylo opět ve znamení dalšího pokračujícího fotbalového tažení týmu starší přípravky "A" za úspěšně nastartovanou sezonou fotbalové soutěže okresního přeboru starších přípravek. Nejdůležitější a to čtvrté utkání jarní části soutěže dnes zvládl tým starší přípravky "A" na hřišti Chodova, kde s přehledem zvítězil 4:2. Utkání se od začátku vyvíjelo v náš prospěch, kdy skóre ve 13 minutě otevřel brankář našeho týmu Radek Havel a to odkopem přes celé hřiště, kdy míč přeskočil nepozorného brankáře soupeře. Na druhý gól utkání v 15 minutě si šikovně naskočil a hlavou jej vsítil Václav Toth po rohovém kopu Davida Šághyho, a tak zpečetil poločasový výsledek ve prospěch našeho týmu 2:0. V průběhu první poloviny utkání si soupeř díky zodpovědné hře  naší obrany nevytvořil žádné gólové příležitosti a pouze sporadicky docházelo k ohrožení naší brány. Do druhé poloviny utkání nastupovali naši mladí hráči namotivováni poločasovým výsledkem a možností výhry, což by jim upevnilo v tabulce soutěže postavení lídra, neboť v této sezoně neokusili hořkost porážky a bez ztráty jediného bodu vévodí celé soutěži. Do druhého poločasu naši hráči nastoupili s maximálním nasazením, což se projevilo ihned po dvou minutách, kdy svou druhou brankou utkání posunul výsledek na stav 3:0 přesnou střelou k tyči Václav Toth. V 9 minutě druhého poločase po faulu na našeho hráče kopal z poloviny hřiště přímý trestný kop Alex Minařík, který přesnou střelou přímým nártem poslal míč do sítě soupeřovi brány a stav utkání již tak byl 4:0. Dále bylo utkání jak na houpačce a po snaze soupeře vstřelit gól se hra přelévala z jedné strany hřiště na druhou. Soupeř byl nucen zvýšit aktivitu, což se nakonec projevilo snížením stavu na 4:2 v náš prospěch.

V průběhu tohoto ročníku fotbalové soutěže okresního přeboru starších přípravek náš tým starší přípravky „A“ odehrál zatím 14 utkání, kdy všechna utkání vyhrál, čímž získal 42 bodů, což představuje plný počet bodů soutěže se skórem 171 vstřelených a 46 obdržených branek. V jarní části soutěže sehrál náš tým již utkání na hřišti Habartova, kde zvítězil skórem 6:5, následovalo utkání na domácím hřišti s týmem Citic a výsledkem 10:2 v náš prospěch a následně jsme zajížděli na hřiště Horního Slavkova, odkud jsme do Kynšperka přivezli výhru 16:1. Do konce soutěže zbývá již pouze šest utkání, a pokud by se našemu týmu podařilo udržet neporazitelnost, bude slavit celkovou výhru soutěže okresního přeboru starších přípravek, což by byl bezesporu úspěch mládežnického kynšperského fotbalu.